Unexpected Running

 


Alena Ulrichová

Alena Ulrichová

Běhání, respektive atletice se věnuji 12 let a specializuji se na střední tratě, zejména na 800 m. V rámci jedné atletické sezóny naběhám něco k tisícovce kilometrů. Běh jako takový nepovažuji za pouhé „střídání nohou“, za těch několik let poslouchání trenéra vím, že se jedná o komplexní záležitost, kde je potřeba dbát na správnou techniku práce nohou ale i paží, správné postavení trupu, dýchání. To vše v dlouhodobém časovém horizontu může běh posunout na velice příjemnou kratochvíli mající za následek dobrou kondici těla i ducha, nebo může vyústit v sérii vlekoucích se zranění či bolístek dle toho, jak se na celou komplexnost běhu nahlíží. Ráda v tomto předám své zkušenosti dalším běžcům.

Tréninky: DOSTAŇ SE DO TEMPA 
 
Dana Pernicová

Dana Pernicová

Jmenuji se Dana Pernicová. Aktivně se běhání věnuji přes 15 let. Reprezentovala jsem ČR na středních tratích, ale běhala jsem a běhám i tratě delší či silniční a krosové závody. Nyní se bavím různorodými sporty a běžeckými disciplínami mimo dráhu. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu UK s oborem Biologie a Tělesná výchova a sport. Mám trenérskou kvalifikaci 2. třídy a působím jako trenérka v oblasti běhu a fitness. Mým domovem je klub Vnímej své tělo se svým pohybovým programem. Zajímám se o zdravotní cvičení, zdravý životní styl a nové trendy nejen v přípravě běžce.
 
David Kocánek

David Kocánek

Jmenuji se David a žiji v Praze. Atletice se věnuji od svých 11 let, letos tedy už devátým rokem. Specializuji se na sprinty a skok do dálky. Nemám rád stereotyp, proto neustále zkouším i nové disciplíny. Minulý rok jsem závodil na trati 3000 m. Poslední tři roky se věnuji trénování atletické přípravky a žactva. Vymýšlení tréninků a vzdělávání se na školeních zabírá spoustu času, ale to mě vůbec netrápí, vzhledem k tomu, že mě to neuvěřitelně baví!
 
David Sazima

David Sazima

Jmenuji se David Sazima a je mi 28 let. Se sportem jsem začal na základní škole. Přes karate, fotbal, basketbal a střelbu jsem se dostal k plavání a atletice. Zde jsem se věnoval hlavně skokům. Po prvních úspěších v bězích (sprint i vytrvalost) jsem se začal věnovat víceboji. Tato disciplína se pak stala mou hlavní. Ve skocích, víceboji a bězích jsem se stal v roce 2002 Českým reprezentantem. ČR jsem reprezentoval jak v mezistátních utkáních, Evropských pohárech, superlize, tak i na Mistrovství Evropy.
 
Jan Murín

Jan Murín

Jmenuji se Jan Murín a letos tomu bude 10 let, co jsem si poprvé stoupl na startovní čáru a po výstřelu se vydal na trať. Za těchto 10 let jsem běhal pod křídly zkušených i profesionálních trenérů a každý z nich mi do běžeckého života přispěl velkým dílem. Technika běhu, rychlost, síla a vytrvalost, jsou čtyři nejdůležitější fyzické složky běžce, které je důležité umět systematicky rozvíjet a správně je zapojit do kontextu přípravy. Nejdůležitější složkou je ale zdraví a největší zbraní běžce pak psychika, která má na výsledném výkonu největší podíl. Ročně naběhám dohromady přes 3 000 km, které zahrnují všechny důležité rychlostní stupně, které si jakožto dráhový běžec na 800 a 1500 m musím během své přípravy zažít. O své zkušenosti se rád podělím s těmi, kteří mají zájem o systematický běžecký trénink, a věřím, že mé rady budou přínosem.
 
Jan Pernica

Jan Pernica

Běhání se věnuji přes 20 let. Svoje běžecké začátky jsem prožil na dráze, konkrétně 800m a 1500m. Nyní zdolávám s oblibou mnohem delší vzdálenosti ať již na silnici nebo v terénu s překážkami. Baví mě extrémní běžecké výzvy (Spartan Race, RedBull 400, RunUp apod.). Jsem trenérem 1. třídy a působím ve vysokoškolském sportovním centru (oddíly USK Praha, Slavia Praha). V současné době připravuji některé české i slovenské běžecké reprezentanty a mnoho dalších běžců rozdílných úrovní. Současně studuji postgraduální studium na UK FTVS obor kinantropologie se specializací na trénink ve vyšší nadmořské výšce.
 
Jitka Králíková

Jitka Králíková

Jmenuji se Jitka Králíková, je mi 31 let a považuji se za nadšenou běžkyni, která se běhu věnuje několik let. V současné době jsem ambasadorkou adidas running. Nejraději běhám v přírodě v kopcích a právě v Kunratickém lese protože bydlím hned vedle :). V roce 2015 jsem uběhla všech 5 půlmaratónů série RunCzech a několik trailových závodů po českých horách. Mezi mé další záliby patří cvičení jógy, relaxování na zahradě. Velice ráda vařím a aktivně se zajímám o zdravou výživu.
 
Kristýna Bartoňová

Kristýna Bartoňová

Jmenuji se Kristýna, je mi 28 let. Už od mala se věnuji různým sportům jak závodně, tak i rekreačně. Běh pro mě v minulosti přestavoval pouze nutnou povinnost v rámci sportování, nicméně v současnosti je to každodenní náplň dne. Ráda běhám na nových místech, přijímám výzvy na stále delší tratě a vyšší kopce. Díky svojí akční povaze a spoustě energie se snažím, aby ostatní viděli běh mýma očima.
 
Lukáš Novák

Lukáš Novák

Jmenuji se Lukáš Novák a působím jako osobní trenér a výživový poradce ve městě Poděbrady. Rád jdu svým klientům příkladem a účastním se nejrůznějších závodů. Za sebou mám závody typu Spartan Race, Predator Race, Gladiator Race a nejrůznější trailové a silniční závody. Mým cílem je nejenom překonávat sám sebe, ale také motivovat lidi, kteří se chtějí vydat touto cestou.
 
Marcel Brož

Marcel Brož

Jmenuji se Marcel Brož a trénování se věnuji už řadu let. Coby osobní trenér se zaměřuji zejména na běžce, závodníky triatlonu, ale i trénink dětí a rozvíjení jejich talentu. Již několik let vedu mladý triatlonový tým v Pelhřimově. Mojí běžeckou kariéru provází několik závodních úspěchu, mezi které patří 7x absolvovaný běh Ironman distance s osobním rekordem 9 hod a 33 min, maratony i půlmaratony. Moje motto zní: „Život je skvělý, úžasný a na ničem jiném nezáleží.“
 
Markéta Pavlů

Markéta Pavlů

Do nedávna aktivní atletka se specializací na 400m překážek. S atletikou jsem začala již v 6 letech a zůstala u ní až do dospělosti, kdy jsem přidala k roli atletky také roli trenérky. Během své více než desetileté praxe jsem trénovala jak ty nejmenší ve všeobecné přípravě, tak dospělé běžce, především ve sprintech a překážkových bězích.
 
Miloš Škorpil

Miloš Škorpil

V šedesáti letech jsem si nechal vytetovat na lýtka skicu koně a běžce, což charakterizuje to, že více než padesát let běhám a celý život běžím, za vším co mě zajímá, jako kůň (ne nadarmo jsem narozen v čínském znamení koně :-)). Propagaci běhu a zdravého životního stylu se věnuji více než dvacet let. Učím lidi žít zdravě a běhat hravě, ale hlavně tak, aby to bylo co nejméně náročné a stylové (stylově a metodicky správně). Jsem dvojnásobným mistrem České republiky v běhu na 24 hodin, držitelem mnoha českých rekordů (třikrát jsem oběhl Českou republiku, běžel jsem z Hodonína do Aše, z Drážďan do Prahy, z Prahy do Vídně či na Sněžku). Zvládl jsem běžet z Athén do Sparty Spartathlon). Budu moc rád, když si se mnou přijdete zaběhat a vše osobně zažít.
 
Ondřej Zadrobílek

Ondřej Zadrobílek

V mládežnických letech jsem provozoval rychlostní kanoistiku (2. a 3. místo z MČR), pak studium tělovýchovy na FTK UP Olomouc, v rámci studia specializace atletiky. Nyní učím na ZŠ Angel TV, Z a OV. Na ZŠ vedu kurzy atletické přípravky. Dále spolupracuji s jdubehat.cz jako trenér. V současnosti jsem se trochu vrátil k vodě v podobě dračích lodí (minulý rok naše posádka obsadila 2. místo na MS klubových posádek). Jinak jako běžný tělocvikář provozuji všelijaké sporty, do práce jezdím na kole, v zimě trávím víkendy na horách, kde se kloužu na všem, co se dá, z kopce i do kopce. Poslední měřený závod v prosinci 2015 - půlmaraton v Hradci Králové za 1h 29min.
 
Roman Pavlů

Roman Pavlů

Považuji se za celoživotního atleta, který se z "patnáctistovky" dostal až k maratonu. Díky zkušenostem z maratonských tratí jsem začal vyhledávat stále delší tratě. V poslední době jsem našel zálibu především v ultra trailových tratích. Vystudoval jsem pražskou FTVS, obor trenérství a řadu let jsem trénoval vlastní skupinu vytrvalců.

Tréninky: VYBĚHEJ SE  |  ZAŽIJ FARTLEK 
 
Tereza Bartošová

Tereza Bartošová

Jmenuji se Tereza Bartošová a od 13 let se věnuji běhům na střední vzdálenosti. Mým srdcovým klubem je SK JESENIOVA. Během tří leté pauzy od závodění na střední tratě jsem si vyzkoušela ultra maraton a na 24 hodinovce Miloše Škorpila, jsem uběhla 100 km. Jelikož mě více baví závody na kratší vzdálenosti, vrátila jsem se v minulém roce k těmto běhům. Externě spolupracuji s akademií Zuzany Hejnové a na běžeckých kempech, kde mám na starosti zejména tréninky dospělých hobby běžců.
 
Tereza Janečková

Tereza Janečková

Narodila jsem se jako zdravotně postižené dítě, ale jak se tvrdí, sport je lékem na vše. Sportem jsem se vyléčila a taky v něm od 3 let pokračovala až do teď. Věnovala jsem se bikrosu, gymnastice, badmintonu, vodnímu lyžování. Nejdéle jsem však působila v atletice, in-line rychlobruslení a Spartan Race. Jako úspěchy považuji umístění na Mistrovství republiky i v celkovém seriálu českého poháru, 5. a 10. místo z Mistrovství světa a 2. místo z Mistrovství Evropy. Největším úspěchem však nejsou tyto tabulkové výsledky, ale to, že se v dnešní době stále věnuji sportu. Ráda pomáhám lidem v pochopení tréninkových cílů, stanovení si správných limitů a zároveň v motivaci a vytrvalosti. Mám ráda tréninky pestré a veselé, tak jak učím lidi, sport musí bavit a naplňovat, jinak u něj člověk nezůstane.
 
Zuzana Kubicová

Zuzana Kubicová

Atletice a běhání se věnuji už od malička díky mým rodičům, kteří aktivně závodili a v současné době trénují. Od 15 let se specializuji na sprinty a hod diskem, protože v těchto disciplínách zaznamenávám největší úspěchy. Trénuji všestranně, běhám, házím, posiluji, skáču. Atletiku i běh miluji a dávám jí všechno. Snažím se díky ní plnit své cíle, zdokonalovat se, učit se novým věcem a zároveň předávat své zkušenosti a znalosti dál. Proto funguji také jako trenérka dětí a mládeže, což mě baví a naplňuje.